Obrovský úspech: Anna Karolína Schmiedlová si zahrá v Paríži o medailu

31. 7. 2024 |

Anna Karolína Schmiedlová porazila Barboru Krejčíkovú a zahrá si v Paríži o medailu, čo je historický úspech Slovenska.

Anna Karolína Schmiedlová si dnes zahrá štvrtfinále dvojhry na olympiáde v Paríži.  Foto - ITF

Naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová nastúpi po fantastickom výkone v osemfinále proti deviatej nasadenej Češke Barbore Krejčíkovej. Pre Annu Karolínu Schmiedlovú, ale aj pre Slovensko je štvrťfinále na olympiáde obrovský úspech.

Anna Karolína Schmiedlová - Barbora Krejčíková online

Od čias Miloša Mečířa a jeho triumfu na olympiáde v Soule v roku 1988 nemalo Slovensko na olympijskom turnaji svojho zástupcu medzi poslednými ôsmimi hráčmi. Dominika Cibulková postúpila na OH 2008 v Pekingu do osemfinále.

Schmiedlovú čaká náročná súperka. Krejčíková pred viac ako dvomi týždňami ovládla Wimbledon a pred tromi rokmi triumfovala na týchto kurtoch v areáli Roland Garros, takže je už dvojnásobnou grandslamovou víťazkou a momentálne sa posunula už na 10. miesto v rebríčku WTA.

Doteraz spolu Schmiedlová a Krejčíková ešte nehrali, takže pôjde ich prvé vzájomné stretnutie a hneď v tak dôležitom štvrťfinále olympijského turnaja vo dvojhre žien.

Krejčíková 0 4 2
Schmiedlová 2 6 6

31.07.2024 13:52 • OH - dvojhra ženy • Štvrťfinále

2:6 dôležité Barbora Krejčíková namierila forhend do siete a Anna Karolína Schmiedlová postupuje po setoch 6:4 a 6:2 do semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien, takže má istý minimálne zápas o bronz!
30-40 dôležité Krejčíková však vo forhendovej výmene nevydržala a vyhodila krížny úder, takže Schmiedlová má prvý mečbal!
2:5 dôležité Napokon priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá otočila druhý set z 0:2 a teraz vedie 5:2, takže je už len gem od senzačného postupu do semifinále!
A-40 dôležité Krejčíkovej bekhendový return opäť Schmiedlová nedokázala vrátiť, takže je tu brejkbal pre českú tenistku!
2:4 dôležité Túto šancu Krejčíková už neodvrátila, keďže si pripisuje už piatu dvojchybu v zápase a Schmiedlová vedie 4:2 v druhom sete!
40-A dôležité Schmiedlová bola odvážna a rozhodla výmenu krížnym forhendom, ktorý Krejčíková už nevrátila a slovenská tenistka má piaty brejkbal!
40-A dôležité Nečisto trafený bekhend Krejčíkovej letel úplne mimo a Schmiedlová má aj štvrtý brejkbal!
40-A dôležité Následne bol však bekhend po čiare v podaní Krejčíkovej nepresný a Schmiedlová má tretí brejkbal!
15-40 dôležité Schmiedlová sa ubránila a Krejčíkovej posledný bekhend letel ďaleko za základnú čiaru, takže slovenská tenistka má dva brejkbaly!
2:2 dôležité Krejčíková zaznamenala štvrtú dvojchybu v zápase a Schmiedlová vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!
30-40 dôležité Hneď druhý úder z bekhendu Krejčíková namierila do siete a Schmiedlová má brejkbal!
15-40 dôležité Schmiedlová trafila víťazný krížny forhend a má dva brejkbaly!
1:0 dôležité Krejčíková trafila ďalší víťazný bekhendový return po čiare a po rýchlom brejku vedie 1:0 v druhom sete.
40-0 dôležité Schmiedlová vyhodila hneď druhý úder z forhendu a Krejčíková získala rýchlo tri brejkbaly!
4:6 dôležité Krejčíková však pod tlakom vyrobila prvú dvojchybu v zápase a Schmiedlová tak vyhrala prvý set 6:4, už je len set od postupu do semifinále na olympijskom turnaji vo dvojhre žien!
15-40 dôležité Ale aj Krejčíková výrazne minula pri bekhende po čiare a Schmiedlová má dva setbaly!
3:4 dôležité Do tretice si však už Krejčíková počkala na slabšie druhé podanie Schmiedlovej a trafila víťazný krížny bekhendový return, takže znižuje na 3:4 v prvom sete!
40-0 dôležité Krejčíková si vo výmene počkala na vhodný moment a trafila víťazný forhend do rohu, po ktorom má tri brejkbaly!
0:2 dôležité Následne Schmiedlová zahrala aj víťazný bekhend po čiare s malou pomocou pásky, za čo sa slovenská tenistka ospravedlnila, ale vedie 2:0 v prvom sete!
15-40 dôležité Schmiedlová však ďalšiu výmenu zakončila vynikajúcim víťazným krížnym bekhendom a má dva brejkbaly!
A-40 dôležité Krejčíková si vynútila chybu Schmiedlovej dostatočne dlhým forhendovým returnom a vybojovala si druhý brejkbal!
40-30 dôležité Aj ďalší forhend v opatrnej výmene Schmiedlová poslala do siete a Krejčíková má prvý brejkbal!