Obrovský úspech: Anna Karolína Schmiedlová si zahrá v Paríži o medailu

31. 7. 2024 |

Anna Karolína Schmiedlová porazila Barboru Krejčíkovú a zahrá si v Paríži o medailu, čo je historický úspech Slovenska.

Anna Karolína Schmiedlová si dnes zahrá štvrtfinále dvojhry na olympiáde v Paríži.  Foto - ITF

Naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová nastúpi po fantastickom výkone v osemfinále proti deviatej nasadenej Češke Barbore Krejčíkovej. Pre Annu Karolínu Schmiedlovú, ale aj pre Slovensko je štvrťfinále na olympiáde obrovský úspech.

Anna Karolína Schmiedlová - Barbora Krejčíková online

Od čias Miloša Mečířa a jeho triumfu na olympiáde v Soule v roku 1988 nemalo Slovensko na olympijskom turnaji svojho zástupcu medzi poslednými ôsmimi hráčmi. Dominika Cibulková postúpila na OH 2008 v Pekingu do osemfinále.

Schmiedlovú čaká náročná súperka. Krejčíková pred viac ako dvomi týždňami ovládla Wimbledon a pred tromi rokmi triumfovala na týchto kurtoch v areáli Roland Garros, takže je už dvojnásobnou grandslamovou víťazkou a momentálne sa posunula už na 10. miesto v rebríčku WTA.

Doteraz spolu Schmiedlová a Krejčíková ešte nehrali, takže pôjde ich prvé vzájomné stretnutie a hneď v tak dôležitom štvrťfinále olympijského turnaja vo dvojhre žien.

Krejčíková 0 4 2
Schmiedlová 2 6 6

31.07.2024 13:52 • OH - dvojhra ženy • Štvrťfinále

časová značka Koniec zápasu
2:6 dôležité Barbora Krejčíková namierila forhend do siete a Anna Karolína Schmiedlová postupuje po setoch 6:4 a 6:2 do semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien, takže má istý minimálne zápas o bronz!
30-40 dôležité Krejčíková však vo forhendovej výmene nevydržala a vyhodila krížny úder, takže Schmiedlová má prvý mečbal!
30-30 Schmiedlová sa vydala na sieť, ale Krejčíková ju obhodila forhendom.
15-30 Teraz už bol krížny bekhendový return Schmiedlovej nepresný.
0-30 Schmiedlová trafila víťazný bekhendový return po čiare.
0-15 Krejčíkovej bekhend po čiare bol výrazne nepresný.
2:5 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
2:5 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:5 dôležité Napokon priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá otočila druhý set z 0:2 a teraz vedie 5:2, takže je už len gem od senzačného postupu do semifinále!
40-A Krejčíková si dobre pripravila výmenu, ale jej skrátenie neprešlo cez sieť a Schmiedlová má výhodu.
40-40 Schmiedlová však zvládla kritický moment, keď Krejčíkovú na sieti obhodila bekhendom.
A-40 dôležité Krejčíkovej bekhendový return opäť Schmiedlová nedokázala vrátiť, takže je tu brejkbal pre českú tenistku!
40-40 Krejčíková ešte zabojovala a Schmiedlovej lob z defenzívnej pozície bol nepresný.
30-40 Krejčíkovej krížny forhend dopadol do tesného autu a Schmiedlová má gembal.
30-30 Krejčíková pritlačila krížnym bekhendovým returnom a vynútila si chybu Schmiedlovej.
15-30 Schmiedlová však získala priamy bod aj z druhého podania.
15-15 Teraz už vydarený forhendový return Krejčíkovej, po ktorom zakončila víťazným úderom na sieti.
0-15 Krejčíková už zrejme bude musieť viac riskovať, ale bekhend opäť namierila do siete.
2:4 dôležité Túto šancu Krejčíková už neodvrátila, keďže si pripisuje už piatu dvojchybu v zápase a Schmiedlová vedie 4:2 v druhom sete!
40-A dôležité Schmiedlová bola odvážna a rozhodla výmenu krížnym forhendom, ktorý Krejčíková už nevrátila a slovenská tenistka má piaty brejkbal!
40-40 Krejčíková ho však vymazala priamym bodom.
40-A dôležité Nečisto trafený bekhend Krejčíkovej letel úplne mimo a Schmiedlová má aj štvrtý brejkbal!
40-40 Krejčíkovej útok z forhendovej strany bol úspešný, keďže si vynútila chybu Schmiedlovej.
40-A dôležité Následne bol však bekhend po čiare v podaní Krejčíkovej nepresný a Schmiedlová má tretí brejkbal!
40-40 Krejčíková zvládla aj druhú klinickú smrť, keď po aktívnej hre zakončila víťazným forhendom po čiare.
30-40 Krejčíková zatiaľ prežila, keď jej pomohla Schmiedlová namiereným forhendom do siete.
15-40 dôležité Schmiedlová sa ubránila a Krejčíkovej posledný bekhend letel ďaleko za základnú čiaru, takže slovenská tenistka má dva brejkbaly!
15-30 Priamy bod pre Krejčíkovú, ktorá je už v náročnej situácii na podaní.
0-30 Schmiedlovej víťazný forhend dopadol k základnej čiare.
0-15 Hneď druhý úder z bekhendu Krejčíková poslala do siete.
2:3 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
2:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3 Napokon priamy bod a Schmiedlová vedie po skvelom obrate už 3:2 v druhom sete.
15-40 Krejčíková pokazila bekhendový return a Schmiedlová má dva gembaly.
15-30 Krejčíková sa opäť vydala na sieť, ale bekhendové obhodenie Schmiedlovej bolo účinné a česká tenistka nezvládla forhendový volej.
15-15 Schmiedlová však trafila už tretie eso v zápase.
15-0 Krejčíková si po forhendovom returne prišla na sieť po úspešný forhendový volej.
2:2 dôležité Krejčíková zaznamenala štvrtú dvojchybu v zápase a Schmiedlová vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!
30-40 dôležité Hneď druhý úder z bekhendu Krejčíková namierila do siete a Schmiedlová má brejkbal!
30-30 Schmiedlovej bekhendový return padol na základnú čiaru a Krejčíková vyhodila nasledujúci úder.
30-15 Schmiedlová sa ubránila a vytiahla ešte víťazný dobiehaný bekhend do úplne voľného kurtu.
30-0 Priamy bod pre Krejčíkovú.
15-0 Po kvalitnom podaní Krejčíková zakončuje víťazným krížnym forhendom.
2:1 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
2:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1 Schmiedlová vďaka priamemu bodu znižuje na 1:2 v druhom sete.
30-40 Slajzovaný bekhend Krejčíkovej z defenzívy doletel za základnú čiaru a Schmiedlová má gembal.
30-30 Krejčíková trafila víťazný krížny forhend a ešte môže zabojovať o brejkbal.
15-30 Priamy bod pre Schmiedlovú.
15-15 Bekhendový return Krejčíkovej skončil v sieti.
15-0 Krejčíková bola úspešná v bekhendovej výmene, keďže Schmiedlová poslala úder do siete.
2:0 Krejčíková opäť zahrala dobrý dropshot, ktorý už Schmiedlová nedostala cez sieť a česká tenistka po tom, čo odvrátila dva brejkbaly, vedie 2:0 v druhom sete.
A-40 Krejčíková si teraz pritiahla Schmiedlovú na sieť skrátením a následne zahrala úspešný lob, ktorý už slovenská tenistka nevrátila.
40-40 Krejčíková však urobila už druhú dvojchybu v geme a celkovo tretiu v zápase, takže je tu opäť zhoda.
A-40 Schmiedlová namierila dobiehaný bekhend do siete a Krejčíková má výhodu.
40-40 Priamy bod a Krejčíková odvrátila aj druhú možnosť Schmiedlovej.
30-40 Schmiedlová chcela byť aktívna, ale forhend namierila do siete.
15-40 dôležité Schmiedlová trafila víťazný krížny forhend a má dva brejkbaly!
15-30 Priamy bod pre Krejčíkovú.
0-30 Schmiedlová bola včas pri skrátení, ktoré sa jej podarilo vrátiť a následne zahrala presný forhendový volej.
0-15 Krejčíková však otvára hru na potvrdenie brejku svojou druhou dvojchybou v zápase.
1:0 dôležité Krejčíková trafila ďalší víťazný bekhendový return po čiare a po rýchlom brejku vedie 1:0 v druhom sete.
40-0 dôležité Schmiedlová vyhodila hneď druhý úder z forhendu a Krejčíková získala rýchlo tri brejkbaly!
30-0 Následne aj víťazný forhendový return pre Krejčíkovú z opačnej strany.
15-0 Krejčíková vstupuje do druhého setu víťazným bekhendovým returnom po čiare.
0:0 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
0:0 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:6 dôležité Krejčíková však pod tlakom vyrobila prvú dvojchybu v zápase a Schmiedlová tak vyhrala prvý set 6:4, už je len set od postupu do semifinále na olympijskom turnaji vo dvojhre žien!
15-40 dôležité Ale aj Krejčíková výrazne minula pri bekhende po čiare a Schmiedlová má dva setbaly!
15-30 Schmiedlovej nevydarený bekhend po čiare sa nezmestil do kurtu.
0-30 Navyše Krejčíková prestrelila hneď druhý úder z forhendu, takže Schmiedlová má setbaly na dosah.
0-15 Krejčíková podáva na udržanie v prvom sete a Schmiedlová vytiahla skvelý víťazný krížny forhend v dlhej výmene.
4:5 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
4:5 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:5 V dlhej výmene uspela Schmiedlová, keď si počkala na dlhý forhend Krejčíkovej a vedie 5:4 v prvom sete.
40-A Krejčíková však pokazila bekhendový return a Schmiedlová má výhodu.
40-40 Schmiedlová mala po dobrom podaní jasnú pozíciu na sieti na víťazný forhend, ale urobila obrovskú chybu.
30-40 Priamy bod pre Schmiedlovú v dôležitej chvíli.
30-30 Ale hneď druhý úder z bekhendu Schmiedlovej dopadol za základnú čiaru.
15-30 Po kvalitnom podaní Schmiedlová zahrala jednoduchý víťazný forhend na sieti.
15-15 Krejčíková mala šancu aj v ďalšej výmene, ale bekhend poslala do siete.
15-0 Krejčíková dokonale skryla úmysel zahrať skrátenie do poslednej chvíle, takže Schmiedlová sa neskoro rozbehla a nebola pri ňom včas.
4:4 Krejčíková si tvrdým forhendom po čiare vynútila chybu Schmiedlovej a vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.
40-30 Schmiedlová však po slajzovanom bekhende Krejčíkovej vyhodila forhend a česká tenistka má gembal.
30-30 Priamy bod pre Krejčíkovú, ale Schmiedlová má stále šancu na returne.
15-30 Krejčíková je pod tlakom na podaní, ale útok doviedla do víťazného konca presným krížnym forhendom.
0-30 Trochu dlhšia výmena skončila trafeným bekhendom do siete od Krejčíkovej.
0-15 Krejčíkovej nečisto trafený forhend skončil za základnou čiarou.
3:4 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
3:4 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:4 dôležité Do tretice si však už Krejčíková počkala na slabšie druhé podanie Schmiedlovej a trafila víťazný krížny bekhendový return, takže znižuje na 3:4 v prvom sete!
40-30 Tentokrát bol druhý bekhend Krejčíkovej príliš dlhý a skončil za základnou čiarou.
40-15 Prvý z nich však Krejčíková zahodila, keď bekhend po čiare neprešiel cez sieť.
40-0 dôležité Krejčíková si vo výmene počkala na vhodný moment a trafila víťazný forhend do rohu, po ktorom má tri brejkbaly!
30-0 Následne aj dlhý bekhend Schmiedlovej, ktorá sa dostáva do problémov na podaní.
15-0 Nečisto trafený forhend Schmiedlovej dopadol za základnú čiaru.
2:4 Ale potom už priamy bod pre Krejčíkovú, ktorá znižuje na 2:4 v prvom sete.
40-15 Krejčíková namierila hneď druhý úder z bekhendu do siete.
40-0 Následne aj Krejčíková zapisuje prvé eso v zápase, ktoré umiestnila na téčko.
30-0 Schmiedlovej krížny forhendový return nepadol do kurtu.
15-0 Schmiedlovej skvelá defenzíva nestačila, keďže Krejčíková trafila ďalší náramný víťazný bekhend po čiare.
1:4 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
1:4 Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:4 Následne však Schmiedlová trafila aj druhé eso v zápase a vedie 4:1 v prvom sete.
15-40 Čistá hra to pre Schmiedlovú nebude, keďže tiež vyhodila forhend.
0-40 Krejčíková prestrela forhend z defenzívnej pozície.
0-30 Následne aj úspešný dropshot v podaní Schmiedlovej, ktorá využila postavenia Krejčíkovej za základnou čiarou.
0-15 Schmiedlová na podaní začína prvým esom v zápase, ktoré trafila na téčko.
1:3 Následne Krejčíková trafila aj víťazný forhend k pravej čiare a po čistej hre na podaní znižuje na 1:3 v prvom sete.
40-0 Krejčíková trafila parádny víťazný bekhend po čiare a má šancu na čistú hru.
30-0 Schmiedlovej nevyšiel ani bekhendový return po čiare.
15-0 Priamy bod pre Krejčíkovú.
0:3 Koniec prestávky, podávať bude Barbora Krejčíková.
0:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
0:3 Aj ďalšia dlhšia výmena ide na konto Schmiedlovej, keď Krejčíková poslala forhend do siete a slovenská tenistka po potvrdení brejku vedie 3:0 v prvom sete.
15-40 Bekhendový return Krejčíkovej zastavila sieť a Schmiedlová má dva gembaly.
15-30 Krejčíková nezmestila do kurtu ani krížny bekhend.
15-15 Schmiedlová však odpovedá skrátením, ktoré už Krejčíková napriek snahe nevrátila.
15-0 Krejčíková si krížnym forhendovým returnom vynútila chybu Schmiedlovej.
0:2 dôležité Následne Schmiedlová zahrala aj víťazný bekhend po čiare s malou pomocou pásky, za čo sa slovenská tenistka ospravedlnila, ale vedie 2:0 v prvom sete!
15-40 dôležité Schmiedlová však ďalšiu výmenu zakončila vynikajúcim víťazným krížnym bekhendom a má dva brejkbaly!
15-30 Škoda nevydareného forhendového returnu Schmiedlovej, ktorý trafila rámom rakety a dopadol za základnú čiaru.
0-30 Schmiedlová uspela aj v dlhej výmene, keď trafila skvelý víťazný forhend k ľavej čiare.
0-15 Krejčíkovej forhend po čiare bol nepresný.
0:1 Krejčíkovej bekhendový return skončil v sieti a Schmiedlová po tom, čo odvrátila dva brejkbaly podržala dôležité úvodné podanie a vedie 1:0 v prvom sete.
40-A Po priamom bode je tu konečne výhoda pre Schmiedlovú.
40-40 Schmiedlová však odvrátila aj ten, keď trafila víťazný bekhend po čiare.
A-40 dôležité Krejčíková si vynútila chybu Schmiedlovej dostatočne dlhým forhendovým returnom a vybojovala si druhý brejkbal!
40-40 Schmiedlová ho však vymazala priamym bodom.
40-30 dôležité Aj ďalší forhend v opatrnej výmene Schmiedlová poslala do siete a Krejčíková má prvý brejkbal!
30-30 Krejčíková opäť uspela vo forhendovej výmene, keďže Schmiedlová namierila úder do siete.
15-15 Schmiedlovej krížny bekhend bol dostatočne presný a vynútila si chybu Krejčíkovej.
15-0 Krejčíková vstupuje do zápasu víťazný krížnym forhendom.
0:0 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Krejčíková a Schmiedlová sa už rozohrávajú na kurte Simonne Mathieuové, takže už o chvíľu vypukne očakávané česko-slovenské štvrťfinále na olympijskom turnaji vo dvojhre žien.
Vitajte pri sledovaní štvrťfinále olympijského turnaja vo dvojhre žien v Paríži 2024, v ktorom sa predstaví Anna Karolína Schmiedlová proti českej tenistke Barbore Krejčíkovej. Čaká nás teda veľmi pikantný česko-slovenský súboj, pričom víťazka postúpi už do priameho boja o cenné kovy. Krejčíková je favoritkou, pretože pred viac ako dvomi týždňami ovládla Wimbledon a pred tromi rokmi triumfovala na týchto kurtoch v areáli Roland Garros, takže je už dvojnásobnou grandslamovou víťazkou a momentálne sa posunula už na 10. miesto v rebríčku WTA. Zdá sa tak, že Krejčíková už prelomila zlú formu z úvodu sezóny, keď sa až do Wimbledonu výrazne trápila a návrat po zranení jej príliš nevychádzal. Teraz už Krejčíková ťahá sériu desiatich výhier za sebou a priblížila sa k ďalšiemu cennému kovu z olympiády, keďže zlato vyhrala už v Tokiu, ale vo štvorhre so svojou parťáčkou Kateřinou Siniakovou. Krejčíková však zatiaľ herne príliš neoslnila, keďže v úvodnom kole proti Sorribesovej Tormovej musela otáčať a o víťazstve rozhodla až v tajbrejku tretieho setu, následne prišla jednoduchá výhra v dvoch setoch proti Wangovej, ale včera sa na výhru opäť poriadne nadrela a Svitolinovú zdolala až v trojsetovej dráme. Na druhej strane aj Schmiedlová má za sebou veľmi náročný včerajší trojsetový zápas s Paoliniovou, po ktorom sa aj sama vyjadrila, že si siahla na dno svojich síl, ale predtým nestrávila až toľko na kurte pri dvojsetových víťazstvách s Boulterovou a Haddad Maiovou. Teoreticky by tak Schmiedlová dnes mohla mať viac fyzických síl ako Krejčíková, ale uvidíme ako to bude vyzerať priamo na kurte. Doteraz sa Schmiedlová a Krejčíková nestretli ani raz, takže pôjde ich prvé vzájomné stretnutie a hneď v tak dôležitom štvrťfinále olympijského turnaja vo dvojhre žien. Pozitívnou správou je, že v boji o cenné kovy bude mať Česko alebo Slovensko zastúpenie, aj keď samozrejme by sme to dnes určite viac dopriali Schmiedlovej, ktorá na tomto turnaji zatiaľ prekvapuje tenisový svet.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:30.