LOH Paríž 2024: Anna Karolína Schmiedlová Donna Vekičová online prenos dnes semifinále

1. 8. 2024 |

Tenistka Anna Karolína Schmiedlová dnes nastúpi na olympijské semifinále dvojhry proti Donne Vekičovej. Sledujte to s nami ONLINE od 20:45 hod.

Tenistka Anna Karolina Schmiedlova hrá na olympiáde v Paríži v životnej forme. Foto - ITF/STZ

Naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá hrá v životnej forme, dnes v semifinále dvojhry žien na olympiáde v Paríži nastúpi proti Chorvátke Donne Vekičovej.

Turnajová trinástka zdolala dvanástu nasadenú Ukrajinku Martu Kosťukovú 6:4, 2:6, 7:6

Anna Karolína Schmiedlová Donna Vekičová online prenos dnes

Schmiedlová v doterajšom priebehu turnaja zdolala Britku Katie Boulterovú, štrnástu nasadenú Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú, štvorku pavúka Jasmine Paoliniovú a včera senzačnej vyradila deviatu nasadenú Češku Barboru Krejčíkovú, tohtoročnú víťazku Wimbledonu.

Vekičová sa do semifinále prebojovala cez taliansku tenistku Bronzettiovú, kanadskú súperku Andreescuovú a prekvapivo vyradila v osemfinále aj americkú favoirtku Gauffovú, pričom tieto tri výhry boli bez straty setu.

V prípade víťazstva by Schmiedlová mala istú striebornú medailu, čo by bol historický úspech pre náš tenis v histórii Slovenska, pretože Miloslav Mečíř vyhral olympijské zlato v mužskej dvojhre v Soule 1988 ešte v rámci Československa.

Schmiedlová 0 4 0
Vekić 2 6 6

1.08.2024 21:43 • OH - dvojhra ženy • Semifinále

0:6 dôležité Následne však Donna Vekičová trafila šieste eso v zápase, ktorým zakončila semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien a po jasnom víťazstve 6:4 a 6:0 nad Annou Karolínou Schmiedlovou chorvátska tenistka postupuje do boja o zlato! Schmiedlová sa v boji o bronzovú medailu stretne so svetovou jednotkou Igou Swiatekovou.
0-40 dôležité Vekičová si tvrdým forhendom vynútila chybu Schmiedlovej a v tejto chvíli má tri mečbaly!
0:5 dôležité Napokon forhend Schmiedlovej letel do siete a Vekičová bude podávať za stavu 5:0 na postup do finále, keď v druhom sete slovenskej tenistke hrozí kanár!
15-40 dôležité Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Vekičovej ďalšie dva brejkbaly!
0:3 dôležité Ani ďalší forhend Schmiedlovej sa nezmestil do kurtu a Vekičová vedie už 3:0 v druhom sete!
15-40 dôležité Ale ďalší krížny forhend Schmiedlovej bol nepresný a Vekičová má ďalšie dva brejkbaly!
0:1 dôležité Schmiedlová zaznamenala druhú dvojchybu v zápase v najhoršej chvíli, keďže čistou hrou stratila podanie na úvod druhého setu!
0-40 dôležité Schmiedlová vyhodila hneď druhý úder z forhendu a Vekičová má tri brejkbaly!
4:6 dôležité Následne Vekičová trafila eso aj z opačnej strany, takže celkovo štvrtým esom v zápase uzavrela prvý set v semifinále, ktorý chorvátska tenistka vyhrala 6:4!
30-40 dôležité Ale je tu prvý setbal pre Vekičovú, ktorá si útočným forhendom vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej!
15-40 dôležité Vekičová zakončila výmenu hneď druhým forhendom, ktorý bol víťazný a vybojovala si ďalšie dva brejkbaly!
2:3 dôležité Zatiaľ je to príliš presný tenis od Vekičovej, ktorá trafila ďalší víťazný krížny forhend a ako prvá v semifinále získava brejk, po ktorom vedie 3:2 v prvom sete!
15-40 dôležité Vekičová opäť predviedla drvivý útok z forhendovej strany, ktorým prinútila Schmiedlovú k bekhendovej chybe a má dva brejkbaly!
dôležité Poobede sme spoznali už meno prvej finalistky, ktorou sa senzačne stala čínska tenistka Qinwen Zheng a v semifinále zaskočila štvornásobnú víťazku Roland Garros a svetovú jednotku Igu Swiatekovú považovanú jednoznačne za najväčšiu favoritku na celkový triumf, ale na antuke v Paríži utrpela prehru po dlhých troch rokoch dominancie!