LOH Paríž 2024: Anna Karolína Schmiedlová Donna Vekičová online prenos dnes semifinále

1. 8. 2024 |

Tenistka Anna Karolína Schmiedlová dnes nastúpi na olympijské semifinále dvojhry proti Donne Vekičovej. Sledujte to s nami ONLINE od 20:45 hod.

Tenistka Anna Karolina Schmiedlova hrá na olympiáde v Paríži v životnej forme. Foto - ITF/STZ

Naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá hrá v životnej forme, dnes v semifinále dvojhry žien na olympiáde v Paríži nastúpi proti Chorvátke Donne Vekičovej.

Turnajová trinástka zdolala dvanástu nasadenú Ukrajinku Martu Kosťukovú 6:4, 2:6, 7:6

Anna Karolína Schmiedlová Donna Vekičová online prenos dnes

Schmiedlová v doterajšom priebehu turnaja zdolala Britku Katie Boulterovú, štrnástu nasadenú Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú, štvorku pavúka Jasmine Paoliniovú a včera senzačnej vyradila deviatu nasadenú Češku Barboru Krejčíkovú, tohtoročnú víťazku Wimbledonu.

Vekičová sa do semifinále prebojovala cez taliansku tenistku Bronzettiovú, kanadskú súperku Andreescuovú a prekvapivo vyradila v osemfinále aj americkú favoirtku Gauffovú, pričom tieto tri výhry boli bez straty setu.

V prípade víťazstva by Schmiedlová mala istú striebornú medailu, čo by bol historický úspech pre náš tenis v histórii Slovenska, pretože Miloslav Mečíř vyhral olympijské zlato v mužskej dvojhre v Soule 1988 ešte v rámci Československa.

Schmiedlová 0 4 0
Vekić 2 6 6

1.08.2024 21:43 • OH - dvojhra ženy • Semifinále

časová značka Koniec zápasu
0:6 dôležité Následne však Donna Vekičová trafila šieste eso v zápase, ktorým zakončila semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien a po jasnom víťazstve 6:4 a 6:0 nad Annou Karolínou Schmiedlovou chorvátska tenistka postupuje do boja o zlato! Schmiedlová sa v boji o bronzovú medailu stretne so svetovou jednotkou Igou Swiatekovou.
15-40 Schmiedlová aj za tohto stavu zabojovala a forhendovým returnom prinútila Vekičovú k chybe.
0-40 dôležité Vekičová si tvrdým forhendom vynútila chybu Schmiedlovej a v tejto chvíli má tri mečbaly!
0-30 Priamy bod pre Vekičovú.
0-15 Vekičová začína podanie na víťazstvo skvelým dropshotom, ktorým zakončila dlhú výmenu.
0:5 Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.
0:5 Nasleduje prestávka a výmena strán.
0:5 dôležité Napokon forhend Schmiedlovej letel do siete a Vekičová bude podávať za stavu 5:0 na postup do finále, keď v druhom sete slovenskej tenistke hrozí kanár!
15-40 dôležité Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Vekičovej ďalšie dva brejkbaly!
15-30 Schmiedlová si neporadila s forhendovým returnom Vekičovej a úder poslala za základnú čiaru.
15-15 Schmiedlová sa natiahla za bekhendom, ktorý však letel do siete.
15-0 Schmiedlová predviedla vydarený forhendový útok, ktorý zakončila smečom.
0:4 Následne si však Vekičová pomohla priamym bodom a vedie 4:0 v druhom sete.
30-40 Vekičová po dlhšej dobe zaznamenala dvojchybu, ktorá je pre ňu treťou v zápase
15-40 Vekičová s ďalším víťazným krížnym forhendom, ktorý jej priniesol dva gembaly.
15-30 Priamy bod pre Vekičovú.
15-15 Ale Vekičová odpovedá razantným víťazným krížnym forhendom.
15-0 Schmiedlová potrebuje už zabrať na returne a teraz zahrala úspešný dropshot.
0:3 Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.
0:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
0:3 dôležité Ani ďalší forhend Schmiedlovej sa nezmestil do kurtu a Vekičová vedie už 3:0 v druhom sete!
15-40 dôležité Ale ďalší krížny forhend Schmiedlovej bol nepresný a Vekičová má ďalšie dva brejkbaly!
15-30 Schmiedlová však v dôležitej chvíli konečne trafila víťazný forhend k pravej čiare.
0-30 Následne Vekičová trafila víťazný krížny forhend a Schmiedlová je opäť vo veľkých problémoch na podaní.
0-15 Vekičová bola vo výmene aktívnejšia a napokon Schmiedlová poslala bekhend do siete.
0:2 Ale priamy bod pre Vekičovú, ktorá bez problémov potvrdila brejk a vedie 2:0 v druhom sete.
15-40 Konečne Schmiedlová získala prvý bod v druhom sete, keď Vekičová netrafila do kurtu bekhend po čiare.
0-40 Úspešný prechod na sieť Vekičová zakončila presným bekhendovým volejom.
0-30 Vekičová trafila už piate eso v zápase.
0-15 Zrejme najdlhšia výmena zápasu ide tiež na konto Vekičovej, ktorá sa napokon dočkala trafeného forhendu do siete od Schmiedlovej.
0:1 dôležité Schmiedlová zaznamenala druhú dvojchybu v zápase v najhoršej chvíli, keďže čistou hrou stratila podanie na úvod druhého setu!
0-40 dôležité Schmiedlová vyhodila hneď druhý úder z forhendu a Vekičová má tri brejkbaly!
0-30 Ani v dlhšej výmene Schmiedlová neuspela, keďže prestrelila forhend.
0-15 Schmiedlová síce dobehla a vrátila skrátenie Vekičovej, ale tá ju bekhendom prinútila k pokazenému forhendovému voleju.
0:0 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
0:0 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:6 dôležité Následne Vekičová trafila eso aj z opačnej strany, takže celkovo štvrtým esom v zápase uzavrela prvý set v semifinále, ktorý chorvátska tenistka vyhrala 6:4!
40-A Lenže Vekičová trafila eso von z kurtu, ktoré je pre ňu tretím v zápase a má druhý setbal!
40-40 Schmiedlová ešte stále bojuje a Vekičová jej pomohla dlhým forhendom.
30-40 dôležité Ale je tu prvý setbal pre Vekičovú, ktorá si útočným forhendom vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej!
30-30 Schmiedlová sa však nevzdáva a po forhendovom útoku mala jednoduchý víťazný úder na sieti.
15-30 Vekičová zvolila správne skrátenie, ktoré už Schmiedlová nedobehla.
15-15 Vekičová pretlačila Schmiedlovú vo forhendovej výmene, ktorá nakoniec poslala úder do siete.
15-0 Vekičová podáva na víťazstvo v prvom sete, ale Schmiedlová konečne začína lepšie na returne, keď trafila víťazný krížny forhend.
4:5 Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.
4:5 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:5 Vekičovej krížny forhend bol však výrazne nepresný a Schmiedlová znižuje na 4:5 v prvom sete.
40-15 Lenže forhend Schmiedlovej skončil za základnou čiarou a gem ešte pokračuje.
40-0 Priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá má tiež šancu na čistú hru.
30-0 Následne aj víťazný forhend Schmiedlovej po dobrom podaní.
15-0 Schmiedlová rozumným forhendom po čiare prinútila Vekičovú k bekhendovej chybe.
3:5 Aj sa tak deje, keďže Vekičová zamietla víťazný bekhend po čiare a po čistej hre vedie 5:3 v prvom sete.
0-40 Vekičová si pripisuje druhé eso v zápase a má šancu na čistú hru.
0-30 Schmiedlovej bekhend doletel za základnú čiaru.
0-15 Vekičová predviedla vynikajúci dropshot, za ktorým sa Schmiedlová ani nerozbehla.
3:4 Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.
3:4 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:4 Priamy bod pomohol Schmiedlovej, ktorá po odvrátení dvoch brejkbalov znižuje na 3:4 v prvom sete.
A-40 Vekičová sa dobre bránila aj v tejto výmene, ale nakoniec jej bekhend po čiare nepadol do kurtu.
40-40 Ale vo výmenách to Schmiedlovej zatiaľ nejde, keďže vôbec jej nevyšiel forhend po čiare.
A-40 Priamy bod a výhoda pre Schmiedlovú.
40-40 Následne Schmiedlová trafila druhé eso v zápase a dostáva gem na zhodu.
30-40 Schmiedlová však prvý z nich odvrátila priamym bodom.
15-40 dôležité Vekičová zakončila výmenu hneď druhým forhendom, ktorý bol víťazný a vybojovala si ďalšie dva brejkbaly!
15-30 Ale aj Schmiedlová nezmestila do kurtu krížny forhend a opäť je v problémoch na podaní.
15-15 Teraz už bol Vekičovej krížny forhendový return nepresný.
0-15 Vekičová predviedla perfektný prechod z obrany do útoku zakončený víťazným forhendom k ľavej čiare.
2:4 Schmiedlovej bekhend bol dlhý a Vekičová po potvrdení brejku vedie 4:2 v prvom sete.
15-40 Vekičová trafila prvé eso v zápase a má dva gembaly.
15-30 Schmiedlová však odpovedá presným forhendovým obhodením, keď nachytala nepripravenú Vekičovú na sieti.
0-30 K tomu Vekičová pridáva aj dokonalý víťazný bekhend po čiare.
0-15 Vekičová aj na podaní začína víťazným forhendom hneď z druhého úderu.
2:3 Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.
2:3 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:3 dôležité Zatiaľ je to príliš presný tenis od Vekičovej, ktorá trafila ďalší víťazný krížny forhend a ako prvá v semifinále získava brejk, po ktorom vedie 3:2 v prvom sete!
15-40 dôležité Vekičová opäť predviedla drvivý útok z forhendovej strany, ktorým prinútila Schmiedlovú k bekhendovej chybe a má dva brejkbaly!
15-30 Vekičová opäť pri druhom podaní Schmiedlovej trafila víťazný krížny forhendový return.
15-15 Vzápätí si aj Schmiedlová pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
15-0 Schmiedlová si pomáha priamym bodom.
2:2 Vekičová sa povzbudzuje po ďalšom víťaznom forhende k ľavej čiare a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete.
30-40 Vekičová po kvalitnom podaní rozhodla výmenu presným forhendom, ktorý už Schmiedlová nemala šancu vrátiť.
30-30 Vekičová zaznamenala už druhú dvojchybu v zápase.
15-30 Vekičová sa vydala na sieť po útoku z forhendovej strany, ale Schmiedlová vytiahla skvelý lob z defenzívy.
0-30 Opäť bola Schmiedlová bez šance na returne a ďalší priamy bod pre Vekičovú.
0-15 Vekičová začína hru na podaní priamym bodom.
2:1 Koniec prestávky, podávať bude Donna Vekić.
2:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1 Napokon priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá vedie 2:1 v prvom sete.
A-40 Následne však Schmiedlová trafila víťazný krížny bekhend a má výhodu.
40-40 Vekičová predviedla dobrú defenzívu a Schmiedlová nakoniec poslala bekhend do siete.
40-30 Bekhendový return Vekičovej letel do siete a Schmiedlová má gembal.
30-30 Schmiedlová zvládla dôležitú výmenu, keď jej skrátenie už Vekičová nedokázala vrátiť.
15-30 Vekičová využila slabšie druhé podanie Schmiedlovej a zahrala víťazný forhendový return po čiare.
15-15 Priamy bod pre Schmiedlovú.
0-15 Schmiedlovej nečisto trafený úder, keď si neporadila s vydareným forhendovým returnom Vekičovej.
1:1 Vekičová trafila víťazný forhend po čiare hneď z druhého úderu a vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
30-40 Ale Vekičová si pripisuje aj prvú dvojchybu v zápase.
15-40 Opäť jednoduchý bod z podania pre Vekičovú, ktorá má dva gembaly.
15-15 Vekičová vyskúšala po prvýkrát v zápase skrátenie, ale Schmiedlová bola veľmi rýchla a ešte dokázala zahrať skvelý víťazný úder tesne za sieť.
0-15 Vekičová na podaní začína víťazným forhendom umiestneným presne do rohu.
1:0 Aj ďalší forhend Vekičovej skončil v sieti a Schmiedlová zvládla dôležitú úvodnú hru na podaní, takže vedie 1:0 v prvom sete.
40-15 Vekičová napálila forhendový return do siete a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15 Schmiedlová trafila eso na téčko, čo je veľmi dobrá pomoc v úvodnom geme.
15-15 Schmiedlová po dobrom podaní zaútočila forhendom a tiež si vynútila chybu Vekičovej.
0-15 Vekičová bola v úvodnej dlhšej výmene aktívnejšia a nakoniec si vynútila bekhendovú chybu Schmiedlovej.
0:0 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Schmiedlová a Vekičová sa už rozohrávajú na hlavnom kurte Philippa Chatriera, takže už sa všetko pripravuje na začiatok zo slovenského pohľadu ostro sledovaného semifinále.
dôležité Poobede sme spoznali už meno prvej finalistky, ktorou sa senzačne stala čínska tenistka Qinwen Zheng a v semifinále zaskočila štvornásobnú víťazku Roland Garros a svetovú jednotku Igu Swiatekovú považovanú jednoznačne za najväčšiu favoritku na celkový triumf, ale na antuke v Paríži utrpela prehru po dlhých troch rokoch dominancie!
Vitajte pri sledovaní semifinále olympijského turnaja vo dvojhre žien, v ktorom dnes bude bojovať Anna Karolína Schmiedlová proti chorvátskej tenistke Donne Vekičovej a v prípade víťazstva by už mala istotu striebornej medaily, čo by bol historický úspech pre slovenský tenis v rámci samostatného štátu, keďže Miloslav Mečíř vyhral olympijské zlato v mužskej dvojhre v Soule 1988 ešte v rámci Československa. Vekičová sa do semifinále prebojovala postupne cez taliansku tenistku Bronzettiovú, kanadskú súperku Andreescuovú a prekvapivo vyradila v osemfinále aj americkú favoirtku Gauffovú, pričom tieto tri výhry boli bez straty setu. Lenže včerajšie šťvrťfinále Vekičová hrala až neskoro večer, pričom nakoniec z toho bola neuveriteľná dráma v súboji s ukrajinskou tenistkou Kostyukovou. Vekičová musela odvrátiť aj jeden mečbal a nakoniec využila až svoj celkovo piaty mečbal, aby tajbrejk rozhodujúceho tretieho setu vyhrala 10:8. Zápas sa tak po troch hodinách skončil až krátko po polnoci, takže Vekičovej zostáva na regeneráciu pred semifinále len necelý deň, čo by mohla byť veľká výhoda pre Schmiedlovú. Tá odohrala svoje štvrťfinále už včera poobede, pričom nakoniec pri prekvapivo hladkom triumfe proti Krejčíkovej strávila na kurte len hodinu a pol, takže rozhodne má viac času na doposiaľ najdôležitejší zápas kariéry, ktorý jej v prípade víťazstva môže priniesť istotu olympijskej medaily a účasť v boji o zlato.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.