LOH Paríž 2024: Tenis Schmiedlová Swiateková online prenos dnes

2. 8. 2024 |

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v poslednom zápase na olympiáde proti svetovej i nasadenej jednotke Poľke Ige Swiatekovej. Sledujte to s nami ONLINE dnes od 15:00 hod.

Anna Karolína Schmiedlová.  Foto - ITF/STZ

Naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá neuspela v semifinále dvojhry na olympijskom turnaji v Paríži proti Chrovátke Donne Vekičovej, si dnes zahrá o bronzovú medailu so svetovou jednotkou Poľkou Igou Swiatekovou.

Schmiedlová Swiateková dnes online

Schmiedlová sa chcela svetovej i nasadenej jednotke Ige Swiatekovej vyhnúť, ale Chorvátka odohrala agresívny zápas bez vynútených chýb a Schmiedlovú v semifinále porazil za hodinu a 5 mnút.

"Bola to relatívne ťažká situácia. Nepomohlo mi, že som vedela, že prípadne budem hrať so Swiatekovou o tretie miesto. Ale máme to všetci rovnaké a je super už len to, že som medzi štyrmi najlepšími. Bolo to ako-tak v pohode. Uvidíme ako to dopadne. Hrám proti svetovej jednotke, bude to veľmi ťažké. Bude to aj trochu iný stres pred zápasom. Ale je to šanca niečo viac uhrať," uviedla pre TASR Schmiedlová.

Swiatekovú vyradila Číňanka

Iga Swiateková nezvládla úlohu favoritky, keď v semifinále prehrala s čínskou tenistkou Qinwen Zheng po setoch 2:6 a 5:7, pričom na víťazstvo v druhom sete jej nestačil ani náskok 4:0 s dvomi brejkami. Na antuke v Paríži prehrala po troch rokoch, keď ju tu naposledy v roku 2021 porazila Sakkariová. To sa v dnešnom zápase bude snažiť napraviť a rozlúčiť sa s turnajom ziskom bronzu, o ktorý obe tenistky hrajú.

Šwiateková 2 6 6
Schmiedlová 0 2 1

2.08.2024 15:26 • OH - dvojhra ženy • O 3. miesto

6:1 dôležité Iga Swiateková zakončila zápas o bronzovú medailu priamym bodom, keď v ňom Annu Karolína Schmiedlovú porazila hladko 6:2 a 6:1, takže včerajšie sklamanie zo semifinálového neúspechu si vynahradila aspoň ziskom bronzu!
40-15 dôležité Schmiedlová chcela rozhodnúť výmenu forhendom, ale minula a Swiateková už má dva mečbaly!
5:1 dôležité Swiateková trafila víťazný krížny bekhendový return a bude podávať za stavu 5:1 v druhom sete na zisk bronzovej medaily!
40-15 dôležité Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Swiatekovej ďalšie dva brejkbaly!
3:1 dôležité Aj krížny forhend Schmiedlovej zamieril do tesného autu a Swiateková vedie 3:1 v druhom sete!
40-30 dôležité Ale Schmiedlovej bekhend po čiare bol výrazne nepresný a Swiateková má brejkbal!
6:2 dôležité Ďalší bekhend Schmiedlovej dopadol až za základnú čiaru a Swiateková tak vyhrala prvý set jednoznačne 6:2, aj keď Schmiedlová vstúpila do zápasu lepšie a mala výhodu brejku, ale svetová jednotka vyhrala ďalší päť gemov v rade a je bližšie k zisku bronzovej medaily!
A-40 dôležité Schmiedlovej bekhend bol dlhý a Swiateková má už tretí setbal!
A-40 dôležité Skvelá defenzíva Swiatekovej, ktorá napokon pretlačila Schmiedlovú a prinútila ju k forhendovej chybe, takže má druhý setbal!
40-30 dôležité Nečisto trafený forhend Schmiedlovej vyletel mimo a Swiateková má prvý setbal!
4:2 dôležité Schmiedlová trafila dobiehaný forhend za základnú čiaru a Swiateková vedie 4:2 v prvom sete!
40-30 dôležité Opäť bola Schmielová zatlačená a Swiateková ju prinútila k forhendovej chybe, po ktorej má brejkbal!
2:2 dôležité Swiateková presným forhendovým returnom prinútila Schmiedlovú k dlhému bekhendu a svetová jednotka vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!
40-15 dôležité Swiateková opäť zatlačila Schmiedlovú, ktorá napokon spáchala vynútenú bekhendovú chybu a bude čeliť dvom brejkbalom!
1:2 dôležité Schmiedlová sa chopila šance a vynútila si dlhý forhend Swiatekovej, takže získava brejk a vedie 2:1 v prvom sete!
30-40 dôležité Swiateková vyhodila hneď druhý úder z bekhendu a darovala Schmiedlovej prvý brejkbal v zápase!