LOH Paríž 2024: Tenis Schmiedlová Swiateková online prenos dnes

2. 8. 2024 |

Anna Karolína Schmiedlová nastúpi v poslednom zápase na olympiáde proti svetovej i nasadenej jednotke Poľke Ige Swiatekovej. Sledujte to s nami ONLINE dnes od 15:00 hod.

Anna Karolína Schmiedlová.  Foto - ITF/STZ

Naša tenistka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá neuspela v semifinále dvojhry na olympijskom turnaji v Paríži proti Chrovátke Donne Vekičovej, si dnes zahrá o bronzovú medailu so svetovou jednotkou Poľkou Igou Swiatekovou.

Schmiedlová Swiateková dnes online

Schmiedlová sa chcela svetovej i nasadenej jednotke Ige Swiatekovej vyhnúť, ale Chorvátka odohrala agresívny zápas bez vynútených chýb a Schmiedlovú v semifinále porazil za hodinu a 5 mnút.

"Bola to relatívne ťažká situácia. Nepomohlo mi, že som vedela, že prípadne budem hrať so Swiatekovou o tretie miesto. Ale máme to všetci rovnaké a je super už len to, že som medzi štyrmi najlepšími. Bolo to ako-tak v pohode. Uvidíme ako to dopadne. Hrám proti svetovej jednotke, bude to veľmi ťažké. Bude to aj trochu iný stres pred zápasom. Ale je to šanca niečo viac uhrať," uviedla pre TASR Schmiedlová.

Swiatekovú vyradila Číňanka

Iga Swiateková nezvládla úlohu favoritky, keď v semifinále prehrala s čínskou tenistkou Qinwen Zheng po setoch 2:6 a 5:7, pričom na víťazstvo v druhom sete jej nestačil ani náskok 4:0 s dvomi brejkami. Na antuke v Paríži prehrala po troch rokoch, keď ju tu naposledy v roku 2021 porazila Sakkariová. To sa v dnešnom zápase bude snažiť napraviť a rozlúčiť sa s turnajom ziskom bronzu, o ktorý obe tenistky hrajú.

Šwiateková 2 6 6
Schmiedlová 0 2 1

2.08.2024 15:26 • OH - dvojhra ženy • O 3. miesto

časová značka Koniec zápasu
6:1 dôležité Iga Swiateková zakončila zápas o bronzovú medailu priamym bodom, keď v ňom Annu Karolína Schmiedlovú porazila hladko 6:2 a 6:1, takže včerajšie sklamanie zo semifinálového neúspechu si vynahradila aspoň ziskom bronzu!
40-15 dôležité Schmiedlová chcela rozhodnúť výmenu forhendom, ale minula a Swiateková už má dva mečbaly!
30-15 Teraz však Swiateková pomáha aspoň forhendom trafeným do siete.
30-0 Swiateková po dobrom podaní zakončila víťazným forhendovým drive volejom.
15-0 Swiateková trafila eso von z kurtu, ktoré je pre ňu celkovo tretím v zápase.
5:1 dôležité Swiateková trafila víťazný krížny bekhendový return a bude podávať za stavu 5:1 v druhom sete na zisk bronzovej medaily!
40-15 dôležité Schmiedlová zaznamenala tretiu dvojchybu v zápase a darovala Swiatekovej ďalšie dva brejkbaly!
30-15 Schmiedlová sa opäť nechala trochu zatlačiť a forhend nedostala cez sieť.
15-15 Ale teraz Swiateková poslala bekhend za základnú čiaru.
15-0 Swiateková si pripravila pozíciu na víťazný bekhend po čiare.
4:1 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
4:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
4:1 Schmiedlová však vyhodila krížny forhend a Swiateková vedie 4:1 v druhom sete.
40-15 Swiateková nezvládla forhendový volej na sieti, takže čistá hra z toho nebude.
40-0 Swiateková trafila druhé eso v zápase a opäť na stred.
30-0 Schmiedlová výrazne prestrelila forhend.
15-0 Priamy bod pre Swiatekovú.
3:1 dôležité Aj krížny forhend Schmiedlovej zamieril do tesného autu a Swiateková vedie 3:1 v druhom sete!
40-30 dôležité Ale Schmiedlovej bekhend po čiare bol výrazne nepresný a Swiateková má brejkbal!
30-30 Priamy bod pre Schmiedlovú.
30-15 Schmiedlová bude mať opäť problémy na podaní, keďže forhend po čiare netrafila do kurtu.
15-15 Swiateková si neporadila s odskokom loptičky a forhend trafila rámom rakety.
15-0 Swiateková začína na returne víťazným bekhendom po čiare.
2:1 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
2:1 Nasleduje prestávka a výmena strán.
2:1 Ani bekhend po čiare Schmiedlovej nepadol do kurtu a Swiateková vedie 2:1 v druhom sete.
40-30 Dlhý forhendový return Schmiedlovej potvrdil empajrový rozhodca a Swiateková má gembal.
30-30 Lenže Swiateková trafila prvé eso v zápase presne na téčko.
15-30 Swiateková s nečakane dlhým forhendom, ktorý ju dostáva do problémov na podaní.
15-15 Swiateková si pripisuje prvú dvojchybu v zápase.
15-0 Schmiedlová sa dostala do výmeny, ale bekhend namierila do siete.
1:1 Schmiedlová zakončila vydarený útok víťazným bekhendom na sieti a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.
15-40 Swiatekovej krížny bekhendový return nepadol do kurtu.
15-30 Schmiedlová prešla na sieť a svoj útok dokončila úspešným forhendovým volejom.
15-15 Priamy bod pre Schmiedlovú.
15-0 Swiateková hrala útočne z forhendovej strany a vynútila si bekhendovú chybu Schmiedlovej.
1:0 Po dobrom podaní Swiateková zakončila víťazným forhendom na sieti a vedie 1:0 v druhom sete.
40-0 Priamy bod pre Swiatekovú, ktorá má šancu na ďalšiu čistú hru na podaní.
30-0 Swiateková zatlačila bekhendom a Schmiedlovej nedala šancu loptičku vrátiť.
15-0 Schmiedlová poslala bekhend do siete.
0:0 Koniec prestávky, podávať bude Iga Šwiateková.
0:0 Nasleduje prestávka a výmena strán.
6:2 dôležité Ďalší bekhend Schmiedlovej dopadol až za základnú čiaru a Swiateková tak vyhrala prvý set jednoznačne 6:2, aj keď Schmiedlová vstúpila do zápasu lepšie a mala výhodu brejku, ale svetová jednotka vyhrala ďalší päť gemov v rade a je bližšie k zisku bronzovej medaily!
A-40 dôležité Schmiedlovej bekhend bol dlhý a Swiateková má už tretí setbal!
40-40 Swiateková však opäť vyhodila krížny bekhend a Schmiedlová odvrátila aj druhý setbal.
A-40 dôležité Skvelá defenzíva Swiatekovej, ktorá napokon pretlačila Schmiedlovú a prinútila ju k forhendovej chybe, takže má druhý setbal!
40-40 Swiateková ho však zahadzuje nepresným krížnym bekhendovým returnom.
40-30 dôležité Nečisto trafený forhend Schmiedlovej vyletel mimo a Swiateková má prvý setbal!
30-30 Vzápätí prichádza aj druhá dvojchyba za sebou a Schmiedlová sa dostáva zbytočne do problémov na podaní.
15-30 Schmiedlová zaznamenala prvú dvojchybu v zápase.
0-30 Swiateková poslala bekhend do výrazného autu.
0-15 Schmiedlová podáva na udržanie v prvom sete a trafila vynikajúci víťazný forhend presne na pravú čiaru.
5:2 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
5:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
5:2 Je z toho ďalšia rýchla čistá hra na podaní Swiatekovej, ktorá vedie 5:2 v prvom sete.
40-0 Swiateková dokončila útok presným forhendovým zakončením na sieti.
30-0 Priamy bod pre Swiatekovú.
15-0 Schmiedlovej nevyšiel bekhend po čiare, ktorý nepadol do kurtu.
4:2 dôležité Schmiedlová trafila dobiehaný forhend za základnú čiaru a Swiateková vedie 4:2 v prvom sete!
40-30 dôležité Opäť bola Schmielová zatlačená a Swiateková ju prinútila k forhendovej chybe, po ktorej má brejkbal!
30-30 Ale aj Swiateková neuspela vo forhendovej výmene, keď jej úder bol dlhý.
30-15 Schmiedlová prestrelila forhend za základnú čiaru.
15-15 Swiateková rozhodla výmenu bekhendom po čiare, ktorý Schmiedlová už nevrátila.
0-15 Priamy bod pre Schmiedlovú.
3:2 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
3:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
3:2 Schmiedlovej bekhend skončil v sieti a Swiateková po čistej hre vedie 3:2 v prvom sete.
40-0 Priamy bod pre Swiatekovú a šanca na čistú hru.
30-0 Dlhšiu výmenu Swiateková zakončila víťazným krížnym bekhendom.
15-0 Schmiedlová opäť musela behať a napokon krížny forhend nezmestila do kurtu.
2:2 dôležité Swiateková presným forhendovým returnom prinútila Schmiedlovú k dlhému bekhendu a svetová jednotka vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!
40-15 dôležité Swiateková opäť zatlačila Schmiedlovú, ktorá napokon spáchala vynútenú bekhendovú chybu a bude čeliť dvom brejkbalom!
30-15 Prichádza však priamy bod pre Schmiedlovú.
30-0 Schmiedlová poslala bekhend za základnú čiaru a bude ťažké potvrdiť brejk.
15-0 Swiateková si útočným bekhendovým returnom vynútila chybu Schmiedlovej.
1:2 Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
1:2 Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:2 dôležité Schmiedlová sa chopila šance a vynútila si dlhý forhend Swiatekovej, takže získava brejk a vedie 2:1 v prvom sete!
30-40 dôležité Swiateková vyhodila hneď druhý úder z bekhendu a darovala Schmiedlovej prvý brejkbal v zápase!
30-30 Swiateková odpovedá víťazným forhendom k základnej čiare.
15-30 Schmiedlová zahrala bekhend s výbornou dĺžkou a vynútila si forhendovú chybu Swiatekovej.
15-15 Swiateková namierila forhend iba do siete.
15-0 Schmiedlová sa neubránila pri útočnom bekhende Swiatekovej.
1:1 Aj forhend Swatekovej skončil za základnou čiarou a Schmiedlová vyrovnáva na 1:1 v prvom sete.
30-40 Swiateková nezvládla bekhendový return a Schmiedlová má gembal.
30-30 Swiateková však predviedla vydarený útok, ktorý zakončila smečom.
15-30 Swiateková poslala druhý bekhend iba do siete.
15-15 Schmiedlovej pomáha priamy bod.
15-0 Vo forhendovej výmene uspela Swiateková, keďže Schmiedlovej nevyšiel pokus o lob.
1:0 Napokon však priamy bod pre Swiatekovú, ktorá vedie 1:0 v prvom sete.
40-30 Swiateková útočila a prešla na sieť, ale Schmiedlová ju forhendom prestrelila.
40-15 Priamy bod pre Swiatekovú, ktorá má dva gembaly.
30-15 Ale v tejto výmene Swiatekovej krížny bekhend dopadol do tesného autu.
30-0 Swiateková si rozbehala Schmiedlovú a nakoniec zahrala ďalší víťazný forhend k ľavej čiare.
15-0 Swiateková vstupuje do zápasu víťazným krížnym forhendom.
0:0 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Swiateková a Schmiedlová sa už rozohrávajú na centrálnom kurte Philippa Chatriera a všetko sa pripravuje na začiatok zápasu o bronzovú medailu.
Vitajte pri sledovaní zápasu o bronzovú medailu na olympijskom tenisovom turnaji vo dvojhre žien, v ktorom Anna Karolína Schmiedlová zabojuje proti štvornásobnej víťazke Roland Garros a svetovej jednotke poľskej tenistke Ige Swiatekovej. Pozíciu najväčšej favoritky Swiateková včera absolútne nezvládla, keď v semifinále prehrala s čínskou tenistkou Qinwen Zheng po setoch 2:6 a 5:7, pričom na víťazstvo v druhom sete jej nestačil ani náskok 4:0 s dvomi brejkami a na antuke v Paríži prehrala po troch rokoch, keď ju tu naposledy v roku 2021 porazila Sakkariová. Naopak Schmiedlová v semifinále neprekvapila proti favorizovanej chorvátskej tenistke Donne Vekičovej, ktorá podala takmer bezchybný výkon napriek tomu, že na regeneráciu mala len necelý deň a slovenskej tenistke dokonca uštedrila kanára, keď vyhrala po setoch 6:4 a 6:0. Dnes tak Schmiedlová nemá čo stratiť a musí vydať zo seba všetko, aby mohla potrápiť napriek včerajšej prehre pravdepodobne stále najlepšiu antukárku súčasnosti Swiatekovú, ktorá si z centrálneho kurtu Philippa Chatriera urobila vlastnú obývačku a štyrikrát tu už slávila triumf na Roland Garros.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.