Henrieta Farkašová získala na zimných paralympijských hrách v Pekingu zlato. Už druhé.
Slovenská reprezentantka v lyžovaní Henrieta Farkašová a navádzač Martin Motyka sa tešia na pódiu zo zisku zlatej medaily v zjazde žien na ZPH 2022 v Pekingu 5. marca 2022. FOTO TASR - SPV/Roman Benický
Slovenská reprezentantka v lyžovaní Henrieta Farkašová získala na zimných paralympijských hrách v Pekingu zlato v pondelkovej kombinácii zrakovo postihnutých žien. Ďalšia slovenská reprezentantka Alexandra Rexová preteky nedokončila.
Farkašová triumfovala časom 2:03,39 min. Úvodné super-G zvládla za 1:18,57 min a usadila sa na druhom mieste, tesne za ňou skončila Rexová. V slalome predviedla Farkašová opäť druhú najlepšiu jazdu a vybojovala si druhé zlato na prebiehajúcich hrách.
Dokopy má Slovensko už tri zlaté medaily z paralympiády a patrí nám šiesta pozícia medzi krajinami. Prvé zlato v úvodný deň získala po triumfe v zjazde obhajkyňa Henrieta Farkašová, ktorá pridala v pondelok ďalšie zlato v kombinácii. Zlatú medailu získala v nedeľu aj Alexandra Rexová v super-G.
Jej krajanka spravila chybu a dobre rozbehnuté preteky nedokončila. Striebro získala čínska reprezentantka Ta-čching Ču s mankom 0,86 s na víťazku, bronz si vybojovala Britka Menna Fitzpatricková, ktorá stratila 2,59 s.
"Každá medaila je vzácna, pocit úspechu nezovšednie. O to viac, že teraz prichádza po mojom ťažkom období. Lyže milujem a teším sa, že sa mi opäť darí," povedala po zisku druhého zlata na prebiehajúcich hrách pre Slovenský paralympijský výbor (SPV) Farkašová.
Hokejistky Slovana Bratislava sú pred koncom základnej časti ligovej ženskej súťaže lídrom tabuľky, keď v 12. zápasoch získali 30 bodov za 10 víťazstiev s impozantným skóre 79:41 a tešia sa play-off.