LOH Paríž 2024: Obrovské prekvapenie, Schmiedlová porazila Paoliniovú a je vo štvrťfinále

30. 7. 2024 |

Anna Karolína Schmiedlová vyhrala napínavú trojsetovú drámu a postupuje do štvrťfinále.

Anna Karolína Schmiedlová.  Foto - TASR

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová predviedla v osemfinále neskutočnú hru a vo veľmi vyrovnanej trojsetovej dráme porazila štvrtú nasadenú Talianku Jasmine Paoliniovú, tohtoročnú finalistku Roland Garros a Wimbledonu.

Od čias Miloša Mečířa a jeho triumfu na olympiáde v Soule v roku 1988 nemalo Slovensko na olympijskom turnaji svojho zástupcu medzi poslednými ôsmimi hráčmi. Dominika Cibulková postúpila na OH 2008 v Pekingu do osemfinále.

Schmiedlová senzačne vyhrala

Schmiedlová teraz postupuje do štvrťfinále dvojhry na olympiáde v Paríži, čo je jej najväčší úspech. "Bolo to extrémne náročné. Bolo veľmi teplo, na tenis nie úplne vhodné podmienky. Zvládla som to nakoniec. Je to pre mňa jeden z najväčších triumfov v živote proti hráčke z TOP 10, ktorá má tento rok výborné výsledky. Je to veľmi cenné," uviedla Schmiedlová v mixzóne parížskeho areálu.

Vo štvrťfinále nastúpi proti Češke Barbore Krejčíkovej, sledovať to môžete ONLINE

Trojsetová dráma

Schmiedlovej vyšiel úvod zápasu s Paoliniovou a po brejku v treťom geme sa ujala vedenia 2:1, ale Talianka pomerne rýchlo otočila na 5:2 a zdalo sa, že prvý set má víťazku. Slovenka však trpezlivo získala päť gemov za sebou a prvý set senzačne vyhrala.

Paoliniová robila vo výmenách priveľa nevynútených hýb, Schmiedlová kvalitne returnovala. Paoliniová v druhom sete dominovala, keď trikrát prelomila Schmiedlovej podanie. Talianka z forhendu tlačila súperku do defenzívy a pripravovala si dobré pozície na zakončenie výmen. Druhý set vyhrala.

V úvode tretieho setu sa obe hráčky neustále doťahovali a brali si servis. V Tildenovom (siedmom geme rozhojúceho setu) geme čelila Schmiedlova trom brejkbalom, no podržala si podanie. Nakoniec senzačne vyhrala a potvrdila, že na parížskej antuke sa jej darí, na grandslame postúpila vlani do osemfinále.