LOH 2024 v Paríži: Schmiedlová postúpila do osemfinále dvojhry

29. 7. 2024 |

Anna Karolína Schmiedlová postúpila do osemfinále dvojhry na olympiáde v Paríži. Už teraz je lepšia ako pred 4 rokmi v Rio de Janeiro.

Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová .  Foto - TASR/AP

Tenistka Anna Karolína Schmiedlová postúpila do osemfinále dvojhry na olympiáde v Paríži, keď v 2. kole vyradila štrnástu nasadenú Brazílčanku Beatriz Haddadovú Maiovú 6:4, 6:4.

Schmiedlová lepšia ako v Rio de Janeiro

Schmiedlová, ktorá bola pred turnajom bola na 70. mieste svetového rebríčka, tak vylepšila svoje olympijské maximum, pri debute v Riu de Janeiro 2016 v 2. kole skončila. V osemfinále ju čaká štvrtá nasadená Talianka Jasmine Paoliniová.

Najlepšia slovenská singlistka robila minimum nevynútených chýb a jej veľkou zbraňou bol bekhendový kros. Hneď na úvod stratila servis, ale vzápätí kontrovala rebrejkom.

Premenila prvý mečbal

V šiestej hre opäť zobrala Brazílčanke servis a ujala sa vedenia 4:2. Haddadová Maiová síce následne vyrovnala na 4:4, no záver prvého setu patril Schmiedlovej. V druhom dejstve otočila z 1:3 na 5:3 a v desiatom geme premenila pri podaní súperky hneď prvý mečbal.

V nedeľu si Anna Karolína Schmiedlová poradila za 93 minút s Britkou Katie Boulterovou 6:4, 6:2. Dobre podávala a robila minimum chýb. Hrala s prehľadom a ukázala skúsenosti z parížskej antuky. Kurty v areáli Rolanda Garrosa sú jej najobľúbenejšie na okruhu WTA.

„Teším sa z víťazstva. Každá výhra sa na olympijských hrách počíta. Je to totiž iný turnaj ako bežné, ktoré hráme počas roka. Sprevádzajú ho iné emócie a iný stres. Aj mňa dnes povzbudzovalo na kurte veľa ľudí. Výhru na olympijských hrách a ešte proti kvalitnej súperke si budem pamätať navždy. Lepšie miesto pre olympijský turnaj by som ani nevybrala. Je to síce iné ako na grandslamovom turnaji, ale tieto kurty mám skutočne rada,“ povedala v nedeľu po zápase pre olympic.sk naša jediná tenisová olympionička.