Šramková získala svoj prvý titul na okruhu WTA

22. 9. 2024 |

Rebecca Šramková sa dočkala. Po skvelých výkonoch vyhrala turnaj v thajskom Hua Hin.

Rebecca Šramková. Foto - TASR/AP

Pred týždňom sa prvý raz v kariére dostala v tuniskom Monastire do finále, dnes vyhrala. Tenistka Rebecca Šramková získala vo veku 27 rokov prvý titul na okruhu WTA, keď zvíťazila na turnaji v thajskom Hua Hin.

Šramková získala prvý titul

Vo finále si poradila s nenasadenou Nemkou Laurou Siegemundovou v dvoch setoch 6:4, 6:4.

Šramková ukázala skvelú formu už na turnaji v Monastire, kde ju ešte vo finále zastavila Britka Sonay Kartalová. Tentoraz jej už víťazstvo neušlo.

Šramková bude naša singlová jednotka

Nie je to len úspech Rebeccy Šramkovej, ale aj značná nádej pre slovenský ženský tenis. Ako pripomína denník N päť rokov sa žiadna slovenská tenistka nedostala do finále na okruhu WTA. Rebecca Šramková to teraz dokázala dvakrát za dva týždne.

Šramkovej patrilo do nedele v rebríčku WTA 102. miesto, po úspechu sa určite posunie do prvej stovky a predbehne aj Annu Karolínu Schmiedlovú. V pondelok sa stane slovenskou singlovou jednotkou.