Slovenská futbalová reprezentácia odohrá jeden zápas v rámci EURO 2020 pred divákmi. Udeje sa tak 23. júna v Bilbau proti Španielsku. Otázny však ostáva Dublin
Slovenská futbalová reprezentácia. FOTO: TASR.
Španielsko a Holandsko sa v stredu zaviazali otvoriť brány štadiónov na futbalových ME 2020 aj pre fanúšikov. V Bilbau sa 23. júna predstaví aj Slovensko v treťom zápase E-skupiny proti domácej reprezentácii. Otázna je však pozícia Dublinu, kde majú slovenskí futbalisti odohrať prvé dve stretnutia s Poľskom a Švédskom.
Štadión San Mames v Bilbau sa môže zaplniť do štvrtiny svojej 53-tisícovej kapacity. Holanďania chcú do arény Johana Cruyffa pustiť minimálne 12.000 divákov s negatívnymi testami na ochorenie COVID-19.
"Uvedomujeme si však, že koronavírus je nevyspytateľný a že neexistujú žiadne záruky. Dúfame, že v júni sa situácia zlepší natoľko, že budeme môcť privítať ešte viac priaznivcov," povedal riaditeľ amsterdamskej časti turnaja Gijs de Jong pre agentúru AP.
Otvárací duel šampionátu je na programe 11. júna v Ríme a Taliansko v utorok potvrdilo účasť fanúšikov. Opatrnejší je Mníchov a záväzne vyhlásenia neposkytli ani škótsky Glasgow a írska metropola.
Vo všetkých troch mestách sú naplánované štyri zápasy, no krajinám hrozí, že ich Európska futbalová únia (UEFA) vyškrtne zo zoznamu hostiteľov, ak nezaručia čiastočné naplnenie tribún.
Najviac, až sedem súbojov vrátane semifinále a finále sa uskutoční v londýnskom Wembley a anglickí predstavitelia dúfajú, že na záver turnaja (11. júla) by sa mohla využiť celá 90-tisícová kapacita.
Rusko ubezpečilo, že na štadión v Petrohrade pre 65.000 ľudí môže na štyri stretnutia prísť minimálne polovica. Dánsko očakáva v kodanskom Parken Stadium do 12.000 divákov, Rumunsko chce v Bukurešti pustiť aspoň štvrtinu z maximálneho počtu 55.000 fanúšikov. Medzi organizátormi sú ešte Baku a Budapešť.
Matilde Lorenzi bola považovaná za obrovský talent talianskeho lyžovania, ktorý prirovnávali k zjazdárskemu fenoménu Sofii Goggiaovej. Zomrela tragicky vo veku 19 rokov.